ФА къп отиде на сметката на Юнайтед след изненада на "Уембли"

Манчестър Юнайтед поднесе изненада, побеждавайки градския съперник Манчестър Сити на финала за ФА къп. "Червените дяволи" спечелиха с 2:1 на "Уембли" и ръководството на клуба трябва да реши дали Ерик тен Хаг да бъде задържан и за следващия сезон, или нидерландецът да бъде освободен, каквито са индикациите през последните дни.

Юнайтед показа от първата минута, че има намерение да се сражава докрай с градския си съперник.

Всички в Сити поискаха ранна дузпа за нарушение срещу Ерлинг Холанд, но такова не бе отсъдено.

Резултатът в двубоя бе открит след половин час игра, когато едно дълго подаване на Диого Далот към Алехандро Гарначо доведе до неразбирателство в отбраната на "гражданите". Йошко Гвардиол изпревари аржентинеца, но той прехвърли своя собствен вратар, а крилото просто стигна до топката и я прати в мрежата за 0:1.

Футболистите на Ерик тен Хаг стигнаха до второ попадение в 38-ата минута, но то бе отменено заради засада.

Само минута по-късно след пореден дълъг пас на фланга към Гарначо, той намери свободния капитан на тима Фернандеш, който пък на свой ред само с едно докосване даде възможност на Коби Мейно да реализира за 2:0 за Юнайтед.

Играчите на Манчестър Сити обсадиха вратата на Сити след почивката, като в игра влязоха Жереми Доку и Хулиан Алварес.

Белгиецът и аржентинецът притиснаха отбраната на Юнайтед, но гол за Сити така и не падаше. Междувременно Ерлинг Холанд удари греда, а в 64-тата минута Алварес бе изведен във великолепна позиция зад гърба на отбраната, но стреля неточно с левия си крак покрай гредата, пропускайки невероятно положение.

10-ина минути по-късно Холанд отново поиска дузпа, след като бе задържан от Мейно, но реферът бе на добра позиция и сметна, че такава отново няма.

Нататък играта се изнерви, като "гражданите" нападаха хаотично, а Юнайтед разчиташе на контраатаки.

В 87-ата минута отборът на Пеп най-после дочака часа си. Доку стреля извън наказателното поле в близкия ъгъл на Онана, който допусна огромна грешка.

В крайна сметка тимът на Тен Хаг издържа в 7-минутното продължение и завоюва трофей в един много тежък за клуба сезон.

През миналата година финалът беше същият, а Сити триумфира с 2:1. За първи път от 1885-а насам в две поредни кампании играха едни и същи опоненти, а този път "дяволите" изстрадаха тримуфа си.