Старши треньорът на Барселона Ханзи Флик се разкая за поведението си при последния мач на тима срещу Жирона в Ла Лига.
Германецът беше изгонен от съдията за протести, а по-късно камерите заснеха негов неприличен жест при победния гол на Роналд Араухо в самия край.
Флик призна, че трябва да промени поведението си, а коментира и проблемите на Барса в защита.
"Не съм нервен. Може би емоциите ми не са същите като преди. Спомням си, че като бях треньор на Байерн Мюнхен, при първия, втория и третия гол за победата срещу Барселона с 8:2, имах само бегла реакция. Хората казваха, че не се усмихвам никога".
"Сега показвам повече емоции, вярно е, защото клубът ме промени напълно. Наистина го обичам и давам най-доброто. Но когато се видя в това положение по телевизията, не се харесвам и не искам внуците ми да виждат дядо си така. Вероятно трябва да променя поведението си", откровен беше наставникът.
"Когато анализираме мача с Жирона, забелязваме нещо, за което говоря често - позиционирането. Трябва да намерим добрата височина, доброто разстояние между играчите. Защото сме много далеч един от друг и се налага да тичаме много, което дава повече време на съперника".
"Това ни убива в защита, така че трябва да намерим правилната позиция и да излизаме, за да пресираме", изтъкна той.
Flick mandando a mamar al árbitro y Raphinha diciendo “hijo de puta” es el mejor clip del año pic.twitter.com/UMfHurmez9
— Jeff (@JeffFcb14) October 18, 2025
Кадровите проблеми в неговия състав продължават да бъдат много и в момента Флик не може да разчита на Роберт Левандовски, Дани Олмо, Гави, Жоан Гарсия, Марк-Андре тер Щеген, Рафиня и Феран Торес.
Поне последните двама имат шанс да се възстановят за дербито срещу Реал Мадрид през уикенда.
Преди това Барселона има домакинство на Олимпиакос от Шампионската лига във вторник вечерта от 19:45.