Гакпо направи нещо, което не е правено в Ливърпул от 23 г.

Звездата на Ливърпул Коди Гакпо постигна нещо, което никой друг играч на "червените" не е успявал да направи от повече от 20 години по време на победата на неговия тим с 2:1 над Фулъм в Карабао Къп.

Отборът на Юрген Клоп губеше с 0:1 след първото полувреме, но отвърна на удара през втората част.

След като Фулъм пропусна няколко възможности, Къртис Джоунс изравни за 1:1, преди Гакпо да подпечата победата на мърсисайдци само три минути по-късно.

Дарвин Нунес бе близо до трети гол за домакините, но Бернд Лено направи страхотно спасяване и Фулъм има своите надежди преди ответния двубой в Западен Лондон.

Голямото постижение на вечерта обаче отиде на сметката на Гакпо, който успя да направи нещо, което не бе правено от Владимир Шмицер през сезон 2000/01.

Нидерландецът се разписа в четвърти пореден двубой в турнира, след като го стори и в предишните три кръга срещу Лестър, Борнемут и Уест Хем.

Говорейки пред Sky Sports след двубоя, Гакпо отбеляза:

"Това е манталитетът на този отбор, на този клуб, на този град. Всички са такива и продължават напред, без значение какво се случва. Показахме го отново днес. Ако имаш този манталитет, могат да се случат много прекрасни неща.

Голът на Джоунс беше много важен за връщането ни в мача. След това имах чувството, че наистина доминирахме напълно - не само по отношение на притежанието на топката, което бе налице и през първото полувреме, но и със създадените положения. След това вкарахме и втория гол. Щастлив ден."