Гълъбинов с нов силен мач срещу Рома

Гълъбинов с нов силен мач срещу Рома Снимка: Getty Images

В рамките на няколко дни българският нападател Андрей Гълъбинов записа втори пореден силен мач срещу италианския гранд Рома.

Римляните победиха неговия Специя с 4:3 в луд мач, след като преди няколко дни отпаднаха от този съперник в турнира за Купата на Италия. Тогава Гълъбинов вкара гол и направи асистенция, а в днешния мач от Серия "А" се отчете с още едно голово подаване.

Рома откри резултата в 17-ата минута с гол на Борха Майорал, а в 24-ата Роберто Пиколи изравни за 1:1.

През втората част "вълците" вкараха два бързи гола - в 52-ата на Майорал и в 55-ата на Рик Карсдорп. В 59-ата Гълъбинов с едно докосване пусна красива асистенция към Диего Фариас, който направи 2:3.

В 90-ата минута грешка на Крис Смолинг доведе до гол на Даниеле Верде за 3:3, но в добаваното време Лоренцо Пелегрини прати съотборниците си в екстаз с победен гол за 4:3.

Поражението оставя новака Специя на 13-а позиция с 18 точки, а Рома се изкачи отново до третото място с актив от 37 точки.