Гълъбинов се контузи при загуба от Милан

Гълъбинов се контузи при загуба от Милан Снимка: Getty Images

Българският нападател Андрей Гълъбинов напусна принудително игра при загубата на Специя с 0:3 от Милан в третия кръг на Серия А.

Гълъбинов започна вихрено сезона с три гола в първите два мача от сезона и беше повикан и в националния тим на България, но тази вечер нямаше късмет.

Той беше сменен в 31-ата минута, а травмата му най-вероятно е мускулна.

Милан отбеляза попаденията си през втората част, като техни автори бяха Рафаел Леао на два пъти и Тео Ернандес.

Така "росонерите" събраха пълен актив от 9 т. и са на върха в таблицата заедно с Аталанта, който по-рано днес разби Каляри с 5:2 у дома.

Дербито в Италия между Лацио и Интер завърши 1:1 след попадения на Лаутаро Мартинес за гостите и Сергей Милинкович-Савич за домакините.

И двата тима завършиха двубоя в намален състав след червени картони на Чиро Имобиле (69-а минута) и Стефано Сенси (86-а) след припламнали искри на терена. Домакините трябваше да направят и цели три принудителни смени заради контузии на техни играчи.