Германия не остави шансове на Франция в Лион

Германия победи Франция с 2:0 в приятелски мач, игран в Лион. Това се случи по-малко от три месеца преди старта на Евро 2024, където германците са домакини, а Франция - един от фаворитите в турнира.

Тимът на Юлиан Нагелсман излезе напред в резултата още в осмата секунда при първата си атака, като завърналия се в Бундестима Тони Кроос изведе Фролиан Вирц, който вкара. Това бе един от най-бързите голове в историята на приятелските срещи.

В 49-ата минута Джамал Мусиала преодоля с лекота вратаря на Франция Брис Самба, за да поднесе топката на Кай Хаверц, който вкара за 2:0.

Германия се превръща в "черна котка" за Франция, като вече я победи с 2:1 в друга контрола през септември с 2:1 в Дортмунд, като това бе единственото поражение за тима на Дидие Дешан през 2023 година.

Франция игра без Антоан Гризман за първи път от 2017. Домакините показаха слабости в средата на терена и особено в защита. Вратарят Симба все пак спря с една ръка силен удар на МаксимилианМителщадт в 79-ата минута, като мачът можеше да се превърне в пълно унижение за "петлите".

Това бе предупреждение за световния вицешампион Франция, който във вторник посреща тима на Чили в Марсилия за поредна контрола.

"Направихме сериозна стъпка напред", зарадва се след мача Тони Кроос пред микрофоните на телевизия ZDF. "Имаше промени, въпросът бе дали ще могат да бъдат успешни", добави играчът на Реал Мадрид. Той призна, че първото попадение е било тренирано.

"Като цяло отборът игра добре. В първите 25 минути можехме да вкараме още един гол. През втората част се подобрихме още. Имахме положения до края на срещата. Доволен съм от начина, по който се сдържахме. Този мач ни даде стимул, мисля, че сме на добър път", каза селекционерът на Германия Юлиан Нагелсман.