Голмайсторът на Аталанта мистериозно си тръгна, няма да играе срещу ПСЖ

Голмайсторът на Аталанта мистериозно си тръгна, няма да играе срещу ПСЖ Снимка: Getty Images

Звездата на Аталанта Йосип Иличич мистериозно си тръгна от отбора и няма да играе в четвъртфинала от Шампионската лига.

Словенецът е отлетял за родината си, за да бъде със своето семейство. Италианските медии съобщават, че 32-годишният играч си е тръгнал от клуба заради психологически проблеми и в момента не можел да мисли за футбол.

"Ла Република" и "Гадзета дело спорт" намекват, че футболистът страда от депресия.

През настоящия сезон Иличич е водещата фигура в атаката на тима с 21 гола и 9 асистенции в 34 мача за Аталанта, сред тях и 5 гола от 7 мача в Шампионска лига.

Италианският клуб е приятната изненада в турнира и ще играе срещу ПСЖ на четвъртфинала. Сблъсъкът ще е само в един мач и ще се играе в Лисабон.

Иличич пропусна последните пет мача на Аталанта в Серия "А" и игра за последно при равенството 2:2 с Ювентус на 11 юли. Обяснението беше, че страда от проблем с глезена, но изглежда това е било просто официална версия, която да прикрие истинските му проблеми.

Преди две години словенецът беше признал, че се страхува, че ще трябва да прекрати кариерата си. Тогава той беше приет в болница с мистериозна болест - според слуховете, "аномална и повтаряща се инфекция".