Головете на Мбапе не успяха да спасят ПСЖ от домакинска издънка (видео)

Головете на Мбапе не успяха да спасят ПСЖ от домакинска издънка (видео) Снимка: Getty Images

Килиан Мбапе отбеляза нови два гола през сезона, но Пари Сен Жермен записа втора загуба в Лига 1.

Парижани изненадващо се издъниха у дома срещу Ница и отстъпиха с 2:3, с което съперникът им ги измести от второто място в таблицата.

Тимът на Луис Енрике твърде лесно допускаше положения пред вратата си и не само инкасира три гола, но и се наложи Джанлуиджи Донарума да прави редица спасявания.

Терем Мофи откри за гостите в 21-вата минута, но не след дълго Мбапе изравни със силен удар от границата на пеналта.

В началото на втората част Гаетан Лаборд отново изведе Ница напред, а Мофи вкара втория си гол с много точно насочен удар по земя.

Три минути преди края Мбапе се разписа за 2:3 със страхотна странична ножица, но това не беше достатъчно на отбора му да избегне загубата.

Дебют за ПСЖ направи новата звезда Рандал Коло Муани, който беше привлечен от Айнтрахт. Именно той асистира за втория гол на Мбапе.

След този кръг парижани могат да се смъкнат и по-надолу от третото място, ако някой от тимовете непосредствено под тях вземе мача си.

ПСЖ има 8 т. от пет срещи, докато Ница събра 9, а лидерът Монако е с 10 и с мач по-малко.