Хааланд поведе Сити към голям обрат, Ливърпул се развихри за рекордна победа

Хааланд поведе Сити към голям обрат, Ливърпул се развихри за рекордна победа Снимка: Getty Images

Ливърпул се развихри и постигна първата си победа за сезона във Висшата лига, като съсипа Борнемут с 9:0 на "Анфийлд".

След само две спечелени точки в първите си три мача и след болезнената загуба от Манчестър Юнайтед, играчите на Юрген Клоп излязоха на терена, за да отправят категорично послание и водеха с 2:0 още до 6-ата минута.

Луис Диас откри с глава, а Харви Елиът удвои с фалцов удар от границата на наказателното поле.

До почивката се разписаха още Трент Александър-Арнолд, Роберто Фирмино и Върджил ван Дайк. Бразилецът завърши полувремето с гол и три асистенции.

В самото начало на втората част Крис Мефъм си отбеляза автогол, след като засече във вратата си центриране на Александър-Арнолд.

Фирмино пък стигна до втория си гол при добавка, резервата Фабио Каравльо покачи на 8:0, а Луис Диас фиксира крайния резултат.

Това беше най-голямата победа във Висшата лига в историята на Ливърпул и изравнен рекорд за най-голям успех в Премиър лийг на който и да е отбор.

По същото време Манчестър Сити направи голям обрат от 0:2 до 4:2 срещу Кристъл Палас на "Етихад".

Хеттрик за "гражданите" наниза новата им звезда Ерлинг Хааланд, който беше неудържим през второто полувреме.

Гостите шокираха шампиона през първото полувреме и поведоха с 2:0 след автогол на Джон Стоунс и попадение на Йоаким Андерсен след ъглов удар.

След почивката обаче Сити стигна до пълен обрат, като първо Бернардо Силва намали, а после дойдоха минутите на Хааланд.

Централния нападател изравни за 2:2 с глава и 8 минути по-късно вкара на празна врата след прекрасна комбинация, за да изведе Сити напред.

Десетина минути преди края норвежецът получи между централните защитници и безпроблемно отбеляза третия си гол.

Челси пък спечели героично с 2:1 срещу Лестър на "Стамфорд Бридж", след като беше принуден да играе с 10 души още от 28-ата минута.

Конър Галахър си изкара два бързи жълти картона и остави своите в намален състав, но играчите на Томас Тухел спечелиха с два гола на Рахийм Стърлинг след почивката.

Английският национал се разписа в 47-ата и 63-тата минута, а после Харви Барнс върна Лестър в двубоя.

До края "лисиците" изпуснаха своите шансове да изравнят.

В класирането водят Сити и Брайтън с по 10 т., следвани от Арсенал с 9 и мач по-малко.

Челси се придвижи до шестата позиция със 7 т., а Ливърпул събра 5 и е осми.