Ханзи Флик с победа в първото си Ел Класико (видео)

Ханзи Флик с победа в първото си Ел Класико (видео) Снимка: Getty Images

Барселона победи Реал Мадрид с 2:1 в Ню Джърси в мач, в който и двата отбора дадоха повече шанс за изява на младите си звезди.

Една от тях - 22-годишният Пау Виктор, се възползва по максимален начин от възможността и наниза и двете попадения за успеха на каталунците.

Виктор вкара головете си от двете страни на почивката. Барса поведе в 42-рата, след като Левандовски свали топката за Виктор и той с глава вкара на празна врата.

В 54-тата друг талант - 20-годишният Алекс Вале, центрира отдясно с външната част на левия крак, Торес избяга от отбраната на "кралете" и с малко късмет, след като заби топката в земята, се разписа за втори път във вратата на Тибо Куртоа.

Попадението за Реал дойде в последните 10 минути. 19-годишният Нико Пас се възползва от лоша подредба в защитата на Барса и оставен сам заби топката в мрежата с мощен удар с глава след центриране от корнер.

Това е втора поредна загуба за Реал в предсезонните контроли. "Кралете" ще играят само още един мач преди началото на сезона - срещу Челси в сряда.

Ханзи Флик пък е с две от две в контролите след победата над Манчестър Сити с дузпи преди няколко дни. Последната проверка за каталунците също е в сряда - срещу Милан.