Хеттрикът на Холанд срещу Челси (видео)

Хеттрикът на Холанд срещу Челси (видео) Снимка: Getty Images

Манчестър Сити показа на Челси какво може да очаква след две седмици, когато двата отбора се срещат на "Стамфорд Бридж" в първия кръг на Висшата лига.

"Гражданите" отнесоха съперника си с 4:2 и постигнаха първа победа в последната си лятна контрола. Преди това Сити загуби от Селтик, Милан и Барселона.

Ерлинг Холанд наниза хеттрик за тима от Манчестър, като първите два гола паднаха в рамките на няколко секунди до петата минута и дойдоха след груби грешки в отбраната на "сините".

В четвъртата минута Холанд изработи дузпа след груба грешка на защитниците на Челси при разиграването на топката в собственото им наказателно поле. Норвежецът сам изпълни и вкара, но трябваше да пребива поради някаква причина, но и при втория опит не сгреши.

Секунди по-късно Холанд се възползва от нова грешно върната топка, открадна кълбото и с мощен шут в долния ляв ъгъл на Санчес вкара за 2:0.

В края на полувремето вратарят на Сити Ортега също можеше да сбърка фатално. Стражът излезе извън наказателното си поле, за да изчисти една топка, но я подари на Енцо Фернандес. Той го прехвърли, но не уцели вратата.

Сити удари рано след почивката, отново в рамките на секунди. Оскар Боб увеличи аванса на "гражданите" на 3:0 в 55-ата минута, а няма и минута по-късно Холанд оформи хеттрика си.

Челси заигра по-добре през втората част, а и Пеп Гуардиола пусна на терена предимно резерви и момчета от школата.

В 59-ата Рахийм Стърлинг намали с мощно воле след подаване на Мадуеке, а в самия край вторият отпразнува добрата си игра и с гол, оформяйки крайния резултат.

Това бе последна контрола за Сити, който след седмица ще срещне Манчестър Юнайтед в мача за "Къмюнити Шийлд". Челси, който вече има победа, две загуби и хикс в контролите, ще играе още срещу Реал Мадрид и Интер в опит да се подготви по най-добрия начин за предстоящия сезон.