Холанд пак вкара, но това не стигна срещу Евертън

Манчестър Сити допусна изнендваща грешна стъпка, стигайки само до 1:1 в домакинството си на Евертън от 16-ия кръг на Висшата лига. Ерлин Холанд отбеляза поредния си гол за шампионите, но това не бе достатъчно да бъде осигурено по-добро новогодишно настроение на феновете.

Сити пое инициативата от първата минута, каквито бяха и нагласите на всички, които гледат футбол.

В 24-тата минута очакваното се случи и след отлична комбинация топката стигна до Марез в наказателното поле. Той финтира, напредна и намери Холанд, който прати топката в мрежата. За него това бе гол номер 21 във Висшата лига и 27-о попадение във всички турнири.

Попадението като че ли успокои Сити и футболистите на Пеп си мислеха, че ще спечелят лесни три точки. Стоунс засече с глава центриране на Де Бройне и топката се удари в гредата, като резултатът остана непроменен до почивката.

Сити доминираше и през втората част, но някак си липсваше агресията. И в 64-тата минута се случи неочаквано събитие. Гей изведе Грей, който напредна, а в наказателното поле се подхлъзна, но това не му попречи да нанесе фантастичен удар към горния ляв ъгъл на Едерсон. Това бе първият удар на гостите към вратата на Манчестър Сити с цената на 1:1.

Голът на "карамелите" накара домакините да реагират като ужилени и заваляха атаки към вратата на Джордан Пикфорд. Какво ли не опитаха шампионите, за да спечелят мача, но така и не стигнаха до победен гол, въпреки че в 103-тата минута Родри пропусна от няколко метра да засече в мрежата с глава.