И Барса видя зор за Купата и изпусна две дузпи, но се измъкна в продълженията

И Барса видя зор за Купата и изпусна две дузпи, но се измъкна в продълженията Снимка: Getty Images

С доста мъки Барселона продължи към 1/8-финалите за Купата на краля след победа с 1:0 над Корнея след продължения.

Четвъртодивизионният отбор, който в предишния кръг героично беше отстранил Атлетико Мадрид, се бори храбро срещу испанския гранд, докато каталунците едва ли ще запомнят мача с нещо хубаво.

В отсъствието на наказания Лео Меси и с доста резерви в състава си, Барса се скъса да изпуска положения в редовното време и профука две дузпи, за да стигне мачът до продължения.

Миралем Пянич изпусна от бялата точка през първата част, а след почивката от 11-те метра се провали и Усман Дембеле с доста несериозно изпълнение.

Още в началото на допънителното време обаче Дембеле се реваншира и откри резултата със силен удар.

Барселона продължи да пропуска, но това попадение се оказа достатъчно за успеха.

Така тимът на Роналд Куман си спести срама на Реал Мадрид, който 24 часа по-рано отпадна от турнира от третодивизионния Алкояно.