Инфарктна издънка на Тотнъм

След първата загуба през сезона, която Тотнъм претърпя в понеделник в дербито срещу Челси у дома, "шпорите" загубиха и от Уулвърхемптън на "Молиню" - 1:2.

Голът за лондончани падна още в 3-тата минута, а негов автор беше Бренън Джонсън. Те го съхраняваха до последните секунди на редовното време, когато допуснаха изравняване. Пабло Сарабия отбеляза страхотно попадение за 1:1, а в 7-ата минута на добавеното време време Марио Лемина хвърли в екстаз домакинските фенове.

В самото начало на двубоя Кулушевски хитро продължи в наказателното поле на Уулвс за Бренън Джонсън, който изпревари Нелсон Семедо и прати топката във вратата на Уулвс - 1:0 за Тотнъм.

Постепенно домакините наложиха лек териториален натиск спрямо своя съперник, който комфортно изчакваше да контраатакува, но без сериозни опасности пред двете врати.

Десет минути преди края на първата част стражът на Тотнъм беше предизвикан за първи път в срещата, след като Марио Лемина стреля ниско по земята, но вратарят прати топката в ъглов удар.

Натискът на Уулвс даде резултат в добавеното време, след като Тоти подаде от тъч към Матеуш Куня. Офанзивният футболист напредна отляво и комбинира с Пабло Сарабия, който с блестящ удар от въздуха парира Викарио - 1:1.

Шокът за "шпорите" беше пълен, след като в 97-ата минута на срещата Уулвърхемптън стигна до пълния обрат в срещата. Тогава домакините изпълниха бърз свободен удар, а топката беше подадена от Сарабия към Марио Лемина, който продължи топката с десния крак и елиминира Викарио - 2:1 за Уулвс.