Интер дръпна на Юве срещу безличен Лацио

Интер дръпна на Юве срещу безличен Лацио Снимка: Getty Images

Интер вече води с четири точки пред втория Ювентус в Серия "А" след победа с 2:0 в гостуването си на Лацио.

"Орлите" нямаха какво да противопоставят срещу тима на Симоне Индзаги и Интер заслужено си тръгна с трите точки от "Олимпико".

Лаутаро Мартинес се възползва от лошо върната топка назад от Мурашич, преодоля Проведел, след което успя да я промуши между двама бранители на Лацио, за да открие резултата в 40-ата минута.

В 66-ата добра атака през центъра бе завършена с точен удар по диагонала от Маркус Тюрам за крайното 2:0.

Лацио доигра последните минути с човек по-малко, след като Ладзари бе изгонен с директен червен картон заради нецензурни реплики по адрес на съдията.

С победата Интер събра 41 точки на върха, а Лацио падна на 11-ата позиция с 21 пункта.