Интер прегази Рома и отново постави Милан под напрежение

Интер прегази Рома и отново постави Милан под напрежение Снимка: Getty Images

Интер излезе временно начело в Серия "А" след безпроблемна победа с 3:1 над Рома. Това сложи край на серията от десет мача без загуба за тима на Жозе Моуриньо.

"Нерадзурите" имат вече 72 точи, с една повече от Милан, който в неделя вечер се изправя срещу другия римски гранд - Лацио, на "Олимпико".

Въпреки че статистиката показва по-голям процент владение на топката за "вълците", Интер държеше мача под контрол през цялото време. Левият фланг на "нерадзурите" работеше безотказно, като dwa ot трите гола дойдоха от тази зона.

Дензел Дъмфрис откри резултата след половин час игра. Холандецът бе изведен с добро подаване и с хубав удар под плонжа на Руй Патрисио.

Десет минути по-късно Брозович проби добре, отново по същия този ляв фланг, влезе в наказателното поле, отвори си място за удар и прати топката в горния ляв ъгъл на Патрисио.

В 52-рата Лаутаро Мартинес направи резултата 3:0. Въпреки че е висок само 174 см, аржентинецът се пребори за една висока топка след центриране от корнер и с глава направи резултата класически.

Крайното 3:1 оформи Хенрик Мхитарян пет минути преди края на редовното време.

Загубата остави Рома на петата позиция, на пет точки и с мач повече от четвъртия Юве.