Историческа нощ: Загуби за Бразилия и Аржентина (видео)

Историческа нощ: Загуби за Бразилия и Аржентина (видео) Снимка: Getty Images

Бразилия и Аржентина допуснаха загуби в световните квалификации.

И докато за "селесао" поражението бе четвърто от началото на кампанията за класиране за Мондиал 2026, то загубата за Аржентина бе малко по-изненадваща.

"Гаучосите" загубиха гостуването си на Колумбия. Хамес Родригес и компания си върнаха за загубата във финала на Копа Америка преди два месеца.

Именно капитанът бе с ключов успех за колумбийците. С 25-ата минута негово центриране бе посрещнато от Йерсон Москера, който с глава откри резултата.

Николас Гонсалес изравни веднага след почивката, възползвайки се от грешка в защитата и не пропусна, останал сам срещу вратаря.

След точно час игра отново Хамес излезе на сцената и с точен удар от дузпа донесе успеха за Колумбия.

В състава на Аржентина отново липсваше Лионел Меси, който продължава да е контузен.

С победата Колумбия събра 16 точки на второто място и се доближи на само две точки от лидера "албиселесте".

Другата голяма изненада от вечерта дойде от Парагвай. Там домакините постигнаха историческа победа над Бразилия - нещо, което не се бе случвало от 16 години насам.

Домакините взеха минимален успех с 1:0 след хубав гол на Диего Гомес от границата на наказателното поле още в 20-ата минута.

В оставащите повече от 70 звездите на "селесао" така и не успяха измислят начин да пробият сгъстената отбрана на парагвайците и си тръгнаха с наведени глави.

Загубата е четвърта за бразилците в осем мача от квалификациите. Това им отрежда пето място в зона "Южна Америка" с едва 10 точки. Парагвай е седми - място, което дава право на плейоф, с девет пункта.