Историческо унижение за Юнайтед - 0:4 срещу Брентфорд

Манчестър Юнайтед загуби с 0:4 гостуването си на Брентфорд от втория кръг на Висшата лига.

Кристиано Роналдо започна като титуляр за "червените дяволи", но португалецът бе замесен в общата посредственост на гостите.

Първото попадение в полза на домакините падна още в 10-ата минута. Джош Дасилва стреля от границата на наказателното поле, което пък доведе до кошмарна грешка на Давид де Хеа, тъй като топката премина под плонжа му и се оказа в мрежата за 1:0.

Второто попадение дойде в 18-ата минута, когато нова грешка на Де Хеа доведе до нова загубена топка в опасна зона, а там Матиас Йенсен се възползва и отбеляза за 2:0.

Третият гол бе дело на Бен Мий в 31-вата минута. Четвъртото попадение за домакините падна в 35-ата минута, когато дълга топка бе поета от Айвън Тони, който пък намери отлично Брайън Мбемо, а той се разписа за 4:0.

През втората част Тен Хаг направи няколко промени. Първо излязоха Фред и Люк Шоу, като на тяхно място влязоха Мактоминей и Маласия. След това Еланга замени Санчо, а Варан - Мартинес. Накрая за малко се появи и Дони ван де Бек.

Но това не оказа голямо влияние и Юнайтед дори не успя да отбележи дори почетен гол.

"Уволнен на сутринта", пееха феновете на "пчеличките" по адрес на новия мениджър на Юнайтед Ерик тен Хаг и освиркваха бившия си футболист Кристиан Ериксен при всяко негово докосване.

Гостуващата агитка пък извади транспарант: "Времето ви изтече! Глейзър - вън!", насочен към американските собственици на клуба.

В първия кръг Юнайтед отстъпи с 1:2 на Брайтън на "Олд Трафорд" и облаците над главата на новия треньор на "дяволите" Тен Хаг се сгъстяват рано-рано.

В следващия кръг за "дяволите" предстои голямото дерби с Ливърпул, което е насрочено за 22 август вечерта.