Издънка на Донарума не попречи на ПСЖ да продължи победната си серия

Издънка на Донарума не попречи на ПСЖ да продължи победната си серия Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен игра с човек по-малко почти цял мач, но това не попречи на тима да стигне до победата с 2:0 в гостуването на Льо Авър.

Джанлуиджи Донарума беше изгонен с директен червен картон още в 10-ата минута след неразбирателство с Мадуеке, което доведе до това вратарят да излезе необмислено и да извърши грубо нарушение.

Наложи се резервният страж Арнау Тенас да влиза и да пази до края, като той успя да се отличи с няколко важни спасявания.

В 23-тата минута Килиан Мбапе откри резултата с класен изстрел след подаване на Дембеле и даде спокойствие на тима си.

Минута преди края Витиня отбеляза втория гол след щастлив рикошет.

За ПСЖ това е седма поредна победа в първенството и шампионите водят в класирането с 4 т. пред втория Ница.