Излагация на Наполи спаси сезона на Ювентус

Излагация на Наполи спаси сезона на Ювентус Снимка: Getty Images

Ювентус ще играе в Шампионската лига през следващия сезон.

Драматичната развръзка в последния кръг на Серия "А" прати гранда от Торино на четвъртата позиция за сметка на Наполи и така го спаси от наказанието да играе в Лига Европа, вместо в най-престижния европейски клубен турнир.

В последния си мач Ювентус победи Болоня с 4:1 като гост, докато Наполи се издъни и стигна само до 1:1 у дома с Верона.

Андреа Пирло беше оставил Кристиано Роналдо извън състава на Юве, а без звездата отборът се разигра и с лекота вкара три гола още през първото полувреме.

Това обаче не беше достатъчно за попадане в топ 4 и "бианконерите" трябваше да се надяват на благоприятна развръзка в останалите срещи.

Наполи играеше доста вдървено срещу тима на Верона, който не се бореше за нищо, но все пак домакинският натиск доведе до гол на Амир Рахмани след час игра.

9 минути по-късно обаче Верона изравни чрез Марко Давиде Фараони при една контраатака, а възпитаниците на Дженаро Гатузо така и не успяха да стигнат до победен гол до края, който да ги изпрати над Юве в таблицата.

В другия възлов двубой от последния кръг Милан победи Аталанта с 2:0 като гост с два гола на Франк Кесие и си осигури втората позиция в класирането.

По този начин Милан се завърна в Шампионската лига след 7-годишно отсъствие.

Във финалното подреждане шампионът Интер събра 91 т., следват Милан със 79, Аталанта и Ювентус с по 78 (бергамаските са трети с по-добрата си голова разлика), Наполи със 77 и Лацио с 68 и Рома с 62.

Наполи и Лацио ще играят в Лига Европа, докато за Рома остава новият турнир на УЕФА - Лигата на конференциите.