Изненада на старта на квалификациите: Турция повали един от фаворитите

Изненада на старта на квалификациите: Турция повали един от фаворитите Снимка: Getty Images

Квалификациите за Световното първенство в зона Европа започнаха с изненада.

Турция удари фаворита в група G Нидерландия с 4:2 в Истанбул, а герой стана нападателят Бурак Йълмаз, който наниза хеттрик.

Голмайсторът на Лил се разписа на два пъти преди почивката, втория път от дузпа, а в самото начало на втората част Хакан Чалханоглу покачи на 3:0 с далечен удар.

Гостите владееха топката и създаваха положения, но нямаха късмет и се разминаха с гола след греда на Де Лихт и последвало изчистване от голлинията.

15 минути преди края "лалетата" се върнаха в мача, като първо Дейви Клаасен намали на 1:3, а само след минута Люк де Йонг направи 2:3.

Бурак Йълмаз обаче не беше казал последната си дума и от пряк свободен удар направи резултата 4:2.

В 95-ата минута пък Мемфис Депай пропусна дузпа.

В група G са още отборите на Норвегия, Черна гора, Латвия и Гибралтар.

В следващите си мачове Турция гостува на Норвегия (27 март) и приема Латвия (30 март), докато Нидерландия първо е домакин на Латвия, а три дни по-късно гостува на Гибралтар.