Кейн и Сон не спират да се вихрят и през 2021-ва

Кейн и Сон не спират да се вихрят и през 2021-ва Снимка: Getty Images

Тотнъм даде начало на новата година с класически успех с 3:0. Обичайните заподозрени Хари Кейн и Хьон-Мин Сон, или поне един от двамата, имаха пръст във всеки един от головете.

Кейн откри резултата в 29-ата минута с точен удар от дузпа. Това бе десетият гол за английския нападател от началото на сезона.

В края на първата част Кейн се отчете и с асистенция към Сон, за когото пък това бе 12-о попадение през кампанията във Висшата лига.

Крайното 3:0 оформи Тоби Алдервайрелд, след като засече с глава центриране на Сон от корнер.

В самия край на мача Мат Дохърти си изкара втори жълт картон за напълно ненужно грубо нарушение срещу Ернандес, заради което ще пропусне следващия мач на "шпорите".

Победата изкачи Тотнъм до третата позиция и изравни тима на Жозе Моуриньо с Евертън и Лестър - с по 29, но "шпорите" са с по-добра голова разлика, на само четири зад лидерите в класирането Ливърпул и Манчестър Юнайтед. Лийдс остава 11-и с 23.