Кейн изравни рекорд на Левандовски, Байерн е на точка от Леверкузен

Кейн изравни рекорд на Левандовски, Байерн е на точка от Леверкузен Снимка: Getty Images

Джамал Мусиала се превърна в герой за Байерн Мюнхен, отбелязвайки два гола при победата с 3:0 над Хофенхайм при подновяването на сезона в Бундеслигата след зимната пауза.

Преди началото на мача феновете на "Алианц Арена" се простиха с най-голямата си икона - Франц Бекенбауер, който почина преди няколко дни.

20-годишният нападател откри резултата в 18-ата минута. След късо изпълнение на корнер Мусиала получи и от малък ъгъл разстреля вратаря на гостите.

През втората част и двата отбора удариха гредата по веднъж, преди Мусиала да сложи точка на спора с втория си гол в 70-ата минута. И за двете попадения асистенцията бе на Лерой Сане.

Малко по-късно Хофе остана с човек по-малко, след като Прьомел бе изгонен за втори жълт картон.

Хари Кейн вкара за 3:0 в добавеното време, с което изравни рекорд на Роберт Левандовски. Това бе 22-рото попадение в 16 мача, колкото наниза и полякът в същия период през сезон 2020/21.

Победата доближи Байерн на една точка зад лидера Байер Леверкузен, като двата тима вече са с изравнен брой мачове. Хофенхайм остава седми с 24 пункта.