Клоп: Как да се оправдая, че е можело да стане 7:7?

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп заяви, че отборът му тотално "е изпуснал нещата", след като регистрира поражение с 2:7 при гостуването си на Астън Вила в неделя във Висшата лига.

"Червените" допуснаха четири гола през първото полувреме, а Оли Уоткинс реализира хеттрик в рамките на 45 минути за третата поредна победа на бирмингамци в първенството.

Тимът на Клоп доминираше по отношение на притежанието на топката, но изпитваше трудности при създаването на положенията и най-вече в реализирането им, което в крайна сметка доведе до срамния резултат. Футболистът на Вила пък бяха безмилостни и вкараха седем пъти от 11 удара в целта.

Запитан дали може да повярва в резултата, Клоп заяви пред BBC Sport: "Да, видях го с очите си. Така че е лесно да се повярва, защото бях там. Преди всичко трябва да кажа, че Вила се справи много добре. Те бяха много добре физически, действаха много умно и много директни, което не може да се каже за нас. Имахме страхотни шансове, от които не се възползвахме, но когато са ти вкарали седем, не съм сигурен, че можеш да се оправдаеш, че е можело да се стигне до 7:7. Направихме твърде много огромни грешки. Губехме топки в грешните зони и не се защитавахме правилно.

Изглежда, че изпуснахме нещата още след първия гол. Това не е оправдание

. Обикновено можеш да изоставаш с 0:1 и да продължиш да правиш нещата, които искаш. Създавахме, но не се защитавахме правилно, така че след всяка загубена топка следваше контраатака. Ето защо допуснахме толкова много, а три от головете им бяха след рикошети. Това е късмет, но не е случайно, защото означава, че не сме ги блокирали както трябва. Никой не ни е виновен. Астън Вила беше много добър. Преди години си казахме, че искаме да пишем история. Това 2:7 беше история, но очевидно не такава, каквато искаме."