Колумбия взе дербито на скритите фаворити с Уругвай и е на финал срещу Аржентина Снимка: Getty Images

Колумбия се класира за финала на Копа Америка 2024 след победа с минималното 1:0 над Уругвай на полуфиналите.

Това бе сблъсък на скритите фаворити за трофея, като и двата тима показаха може би най-добрия футбол на турнира.

Джеферсон Лерма с глава след центриране от корнер в 40-ата минута наказа едно неразчетено излизане на уругвайския вратар и отбеляза единственото попадение в срещата.

Центрирането бе дело на Хамес Родригес, който произведе шестата си асистенция на турнира и изглежда напълно прероден.

В края на първата част обаче колумбийците останаха с човек по-малко, след като Муньос получи втори жълт картон за удар без топка срещу противник. Така символичните домакини трябваше да играят 10 срещу 11 цяло второ полувреме.

Уругвай организира серия от атаки към противниковата врата през вторите 45 минути. Луис Суарес, който се появи от пейката, удари греда. Положения не липсваха, но гол така и не падна.

Така Колумбия изхвърли тима на Марсел Биелса и на финала ще спори със защитаващия трофея си отбор на Аржентина.