Кошмар за Челси пред очите на новия собственик

Кошмар за Челси пред очите на новия собственик Снимка: Getty Images

Първото впечатление за новия собственик на Челси Тод Боели от отбора и "Стамфорд Бридж" няма да е никак положително. "Сините" взеха само точка от домакинството си на Уулвърхемптън, след като допуснаха изравняване от 2:0 до 2:2 с гол в 97-ата минута.

Два бързи гола на Ромелу Лукаку в началото на втората част дадоха спокойствие на домакините. Белгийският нападател откри резултата в 56-ата от доста спорна дузпа, отсъдена за нарушение срещу него, а 120 секунди по-късно удвои аванса на "сините" с хубав удар извън наказателното поле.

Челси имаше още една-две възможности за гол, но Жозе Са спаси всичко останало. Тогава дойде натискът на "вълците". Първо резервата Хи-Чан пропусна един на един срещу Едуард Менди, но след това друга резерва - Франсиско Тринкао, вкара изключително красив гол в 79-ата минута с изстрел от около 20 метра, оставяйки Менди на място.

Уулвс продължи с натиска и след това в търсене на изравнителния гол и в крайна сметка го постигна. Томас Тухел извади Сесар Аспиликуета, за да пусне в игра още един централен защитник в лицето на Малан Сар, който да помага при играта с глава след центриранията в последните минути, но след точно такова падна изравнителното попадение.

Дълбоко в добавеното време, в седмата минута след 90-ата капитанът Конър Коуди бе оставен напълно сам в наказателното поле, възползва се след центриране отдясно и с глава вкара за 2:2.

Така слабата форма на Челси продлъжава, като тимът успя да спечели само веднъж в последните си четири мача във Висшата лига. В класирането "сините" все още са трети с 67 точки, но вече само на четири и с мач повече от четвъртия Арсенал.

Междувременно "вълците" продължават борбата си за Европа и вече събраха 50 пункта, на два зад седмия Уест Хем.