Кошмарни грешки закопаха Нюкасъл срещу Ливърпул

Кошмарни грешки закопаха Нюкасъл срещу Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул постигна лесна победа с 2:0 срещу Нюкасъл, отбелязвайки двата гола в рамките на само седем минути.

"Свраките" играха 70 минути с човек по-малко след безумна грешка на Ник Поуп, който игра с ръце извън наказателното поле.

"Червените" поведоха в десетата минута чрез Дарвин Нунес. Уругваецът бе оставен непокрит и след добро извеждащо подаване от Александър-Арнолд вкара за 1:0.

В 17-ата отбраната на домакините отново "заспа". Салах намери непокрития Годи Гакпо, който отблизо оформи крайното 2:0, разписвайки се във втори пореден двубой, след като го направи и при успеха с 2:0 срещу Евертън в понеделник.

В 22-рата минута дойде грешката на Поуп, която ще го извади и от финала за Купата на лигата срещу Манчестър Юнайтед след осем дни.

До края промяна в резултата не настъпи, въпреки че Ливърпул можеше да вкара поне още няколко гола.

Тимът на Юрген Клоп се изкачи до осмата позиция, с равни точки със седмия Брайтън - по 35. Нюкасъл е четвърти с 41.