Коул Палмър се изравни с Холанд и продължава да носи Челси на гърба си

Коул Палмър се изравни с Холанд и продължава да носи Челси на гърба си Снимка: Getty Images

Челси записа най-категоричната си победа при Маурисио Почетино и разби с 6:0 Евертън на "Стамфорд Бридж".

Още веднъж през този сезон над всички в лагера на лондончани беше Коул Палмър, който блесна с цели 4 гола.

Палмър наниза хеттрик още до 29-ата минута. Той първоначално се разписа след комбинация с Нико Джаксън, а после удвои с добавка отблизо с глава.

Третото му попадение беше най-впечатляващо и падна след голям гаф на Джордан Пикфорд, който при опита си да изнесе топката я подари на Палмър.

Нападателят без да се замисля отправи прехвърлящ удар отдалеч за 3:0.

Николас Джаксън пък направи 4:0 и така още преди почивката резултатът започна да става унизителен за гостите.

През втората част се стигна до дузпа за Челси и последва скандал между футболистите на "сините" кой да я изпълни.

Все пак обичайният изпълнител е Палмър и той не позволи на Мадуеке и Джаксън да се проявят.

С изстрела си героят на мача запази своя стопроцентов актив от бялата точка. Освен това той се изравни с Ерлинг Холанд на върха при голмайсторите във Висшата лига, като и двамата вече имат по 20 гола.

В добавеното време падна и шести гол във вратата на Евертън, а негов автор стана резервата Алфи Гилхрист.

Челси е на девето място в класирането, но вече е само на 3 т. от шестия Нюкасъл, а има и мач по-малко.

Евертън продължава своята борба за оцеляване и е едва на 2 т. над опасната зона.