Коул Палмър се развихри с 4 гола за едно полувреме за Челси

Коул Палмър се развихри с 4 гола за едно полувреме за Челси Снимка: Getty Images

Челси записа трета поредна победа във Висшата лига и общо четвърта във всички турнири след 4:2 срещу Брайтън на "Стамфорд Бридж".

И четирите попадения паднаха още през първата част, като "сините" дори трябваше да правят обрат, след като се оказаха изоставащи в резултата още в седмата минута след гол на Жоржиньо Рутер.

Коул Палмър вкара хеттрик в рамките на 10 минути между 21 и 31-вата минута, преди Карлос Балеба да вкара за 3:2. Крайното 4:2 дойде малко преди почивката отново след гол на Палмър след хубаво извеждащо подаване на Джейдън Санчо.

Така английският нападател се превърна в първия футболист в историята на Висшата лига, отбелязвал четири попадения в рамките на първото полувреме.

Хеттрикът за 22-годишния Палмър е под №3 с екипа на Челси в Премиършип, с което изравни рекордьорите досега по този показател в историята на "сините" Джими Флойд Хаселбанк, Дидие Дрогба и Франк Лампард.

През втората част лондончани имаха още няколко положения за гол, но не успяха да ги реализират. С новите четири попадения Челси вече има най-силната атака във Висшата лига от началото на сезона - с 15 отбелязани попадения, с едно повече от шампиона Ман Сити.

С победата Челси събра 13 точки на третата позиция, на точка зад лидерите Сити и Арсенал. Преди визитата си на Уулвс Ливърпул има 12, колкото има и Вила преди гостуването на Ипсуич в неделя. Брайтън остава седми с девет точки.