Куп пропуски за малко да костват много на Юнайтед

Куп пропуски за малко да костват много на Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед взе труден, но важен успех с 2:1 във визитата си на борещия се за оцеляването си Лутън.

"Червените дяволи" спечелиха с два гола от съблекалнята, след което направиха куп пропуски, които за малко да костват успеха им.

Юнайтед поведе след само няколко секунди игра. Още в първата минута Хойлунд се възползва от кошмарна грешка при връщане на топката към вратаря, пое кълбото, заобиколи Камински и я прати в опразнената мрежа.

Така датчанинът вкара гол в шести пореден мач от Висшата лига и на 21 г. и 14 дни се превърна в най-младия футболист с подобно постижение в елита на Англия.

В седмата "червените дяволи" вече водеха с 2:0. Гарначо намери една топка от воле, но не стреля точно. За негов късмет, топката рикошира от гърдите на Хойлунд и се оплете в мрежата на Лутън за втори път.

Головете продължиха да валят и в 14-ата минута домакините намалиха изоставането си. Карлтън Морис се възползва от серия от грешки в отбраната на Юнайтед и вкара за Лутън.

До края нови попадения не паднаха, а Юнайтед пропусна няколко напълно чисти положения. Камински направи чудеса от храброст, спасявайки удари Бруно Фернандеш, Гарначо и Хойлунд, останали сами срещу него. При ситуацията с Бруно португалецът имаше шанс и за добавка, но тогава топката бе спряна от върналия се Локонга.

В добавеното време Лутън пропусна прекрасна възможност да изравни резултата. Рос Баркли прати опасен удар с глава, засичайки центриране от корнер, но топката кацна върху напречната греда.

Победата позволи на Юнайтед да събере актив от 44 точки, на три зад петия Тотнъм и на пет от Топ 4. Лутън остава 17-и с 20 пункта, само на точка над зоната на изпадащите.