Куриозен гол на Мбапе не стигна за нищо на ПСЖ (видео)

Куриозен гол на Мбапе не стигна за нищо на ПСЖ (видео) Снимка: Getty Images

Пари Сен Жермен изненадващо загуби с 1:3 в домакинството си на Лориен.

Загубата е трета в последните четири домакинства за парижани.

Парижани играха над 70 минути с човек по-малко, след като Ашраф Хакими си изкара два бързи жълти картона до 20-ата минута. Накрая домакините доиграха мача с девет души, след като в последните секунди Нуно Мендеш напусна терена поради контузия.

Гостите от Лориен откриха резултата още в 15-ата минута, а пет по-късно дойде изгонването на Хакими.

В 29-ата Мбапе отбеляза, може би, най-куриозния гол в кариерата си. Вратаря Мвого, явно, си мислеше, че трябва да изпълнява фаул, остави топката на тревата, но играта не бе спряна. От това се възползва Мбапе, който директно я прати в мрежата.

10 минути по-късно Дарлин Йонгва вкара за 2:1 за Лориен, а крайното 3:1 оформи резервата Мбамба Диенг секунди преди края на редовното време. В предишната атака Диенг също прати топката в мрежата, но голът му бе отменен заради минимална засада.

ПСЖ е лидер със 75 точки, на осем пред Марсилия, които могат да станат и пет при победа на ОМ срещу Оксер по-късно тази вечер. Победата пък качи Лориен с място нагоре и "мерлузите" вече са десети с 48 точки.