Лацио разгроми затъващия Милан и го отказа от титлата

Лацио разгроми затъващия Милан и го отказа от титлата Снимка: Getty Images

Лацио задълбочи кризата в Милан с гръмка победа с 4:0 на "Олимпико" в дербито от 19-ия кръг на Серия "А".

Поражението слага почти сигурен край на надеждите на "росонерите" за спечелване на втора поредна титла, тъй като те вече изостават с 12 т. от първото място. Тимът на Стефано Пиоли продължава да затъва в последните седмици и вече в пети пореден мач не успява да стигне до победа.

Домакините бързо установиха доминация на терена и още в 4-тата минута Сергей Милинкович-Савич откри резултата след бърза атака отляво, пас на Дзакани и хитро пропусната от Луис Алберто топка.

Милан не можеше да организира нито една сносна атака, а Оливие Жиру беше напълно незабележим на терена, докато опасните атаки към Татарушану продължаваха.

В 38-ата минута Дзакани покачи на 2:0 с добавка на празна врата след изстрел в гредата на Адам Марушич.

През второто полувреме безидейната игра на гостите продължи, а Лацио стигна до трети гол след дузпа, отсъдена за нарушение на Калулу срещу Педро. Луис Алберто беше точен от бялата точка.

Малко по-късно Фелипе Андерсон наказа неориентираната защита на Милан с четвърти гол.

В класирането Лацио се изкачи на трето място с 37 т., колкото имат Интер и Рома.

Милан остава втори с точка повече, а лидерът Наполи е далеч напред с 50.