Лацио се събуди и тресна шампиона на "Диего Марадона"

Лацио се събуди и тресна шампиона на "Диего Марадона" Снимка: Getty Images

Лацио записа първа победа през сезона и го направи със стил - 2:1 в дома на шампиона Наполи.

Двубоят бе по-специален и за наставника на "орлите" Маурицио Сари, който между 2015 и 2018 г. води неаполитанците.

"Орлите" бяха загубили първите си два мача от кампанията, но записаха първи успех на едно от най-трудните места за гостуване в Италия - стадион "Диего Марадона".

Луис Алберто даде аванс на гостите след точно 30 минути игра след вълшебен гол с пета. Само две по-късно обаче Пьотр Жиелински възстанови равенството с удар от границата на наказателното поле.

В началото на втората част Даичи Камада донесе успеха за столичани. Японецът завърши великолепна контра на гостите и с хубав удар по диагонала от около 20 метра матира Мерет.

Така Лацио завоюва първи три точки през сезона и нанесе първо поражение на Наполи по пътя към защитата на титлата.