Лева се развихри и Байерн е на крачка от нов трофей

Лева се развихри и Байерн е на крачка от нов трофей Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен не допусна изненади и се класира за финала на Световното клубно първенство след победа с 2:0 над египетския Ал Ахли.

Две попадения на головата машина Роберт Левандовски донесоха успеха в мач, който можеше да завърши и с доста по-изразителен резултат в полза на баварците.

Байерн имаше пълен контрол на терена почти през целия двубой и преди почивката направи сериозни пропуски, но все пак Левандовски откри резултата в 17-ата минута след центриране по земя отдясно.

Едва 5 минути преди края интригата напълно приключи с втори гол на поляка, отбелязан с глава на празна врата след подаване на резервата Лерой Сане.

Съперник на Байерн на финала ще бъде мексиканският Тигрес, който в другия полуфинал изненадващо се справи с южноамериканския първенец Палмейрас.

Двубоят за трофея е в четвъртък от 20:00.