Левандовски донесе обрат на Барса в дебюта на Ханзи Флик

Левандовски донесе обрат на Барса в дебюта на Ханзи Флик Снимка: Getty Images

Новият треньор Ханзи Флик дебютира успешно начело на Барселона с победа с 2:1 в гостуването на Валенсия от първия кръг на Ла Лига.

Роберт Левандовски вкара двата гола за каталунците, с които донесе обрат и първи три точки в актива на тима през сезона.

Домакините откриха в 44-тата минута с гол с глава на Уго Дуро, но не успяха да задържат аванса си до края на полувремето.

Дълбоко в допълнителното време на първата част Левандовски изравни след подаване на Ламин Ямал.

В началото на второто полувреме Барселона получи дузпа и от нея Лева заби второто си попадение.

По-нататък реферът спести втори жълт картон на Пау Кубарси, но като цяло Барса спокойно опази преднината си до края.

Във втория кръг тимът на Флик посреща Атлетик Билбао у дома.