Леверкузен се спаси в края и остава непобеден, Рома мачка

Леверкузен се спаси в края и остава непобеден, Рома мачка Снимка: Getty Images

Байер Леверкузен остава непобеден през сезона, след като се спаси в последния момент от загуба от Карабах в Лига Европа.

Сблъсъкът в Баку от осминафиналите на турнира завърши 2:2 и остави развръзката за реванша, в който лидерът в Бундеслигата ще има възможността да реши всичко на свой терен.

Чак до 70-ата минута играчите на Чаби Алонсо изоставаха с 0:2, след като получиха два гола през първото полувреме.

Флориан Вирц обаче намали изоставането им, а в 92-рата минута друга резерва, Патрик Шик, донесе равенството.

В друг от ранните осминафинали от тази вечер Рома постигна поредната си впечатляваща победа под ръководството на Даниеле де Роси.

Италианците разбиха с 4:0 английския Брайтън у дома и изглеждат сигурни в класирането си на четвъртфинал, а головете отбелязаха Пауло Дибала, Ромелу Лукаку, Джанлука Манчини и Брайън Кристанте.