Лидерът Милан бе унижен на "Сан Сиро", Интер също се издъни

Лидерът Милан бе унижен на "Сан Сиро", Интер също се издъни Снимка: Getty Images

Устременият към титлата Милан записа втора загуба за сезона. След като преди малко повече от две седмици шампионът Ювентус нанесе първото поражение на "росонерите" през кампанията на "Сан Сиро", те отново направиха грешна стъпка у дома - 0:3 срещу Аталанта.

Малко успокоение за тима на Стефано Пиоли е, че градският съперник и преследвач Интер също се издъни, записвайки нулево равенство като гост на Удинезе.

След три дни предстои градско дерби между Милан и Интер за Копа Италия, а в Серия "А" ситуацията е следната - "росонерите" водят с 43 точки, а "нерадзурите" са втори с 41.

Кристиан Ромеро откри резултата в 26-ата минута, Йосип Иличич удвои аванса на гостите в 53-ата, а Дуван Сапата оформи класическия резултат в 77-ата минута. Новото попълнение на "росонерите" Марио Манджукич дебютира, след като се появи в игра в 70-ата минута, но не успя да допринесе за по-доброто представяне на лидера. Цял мач за Милан игра Златан Ибрахимович, но голмайсторът нямаше ден.

Интер си тръгна само с точка от "Фриули" след нулев "хикс" с домакина Удинезе. Тимът на Антонио Конте доминираше, но не успя да вкара нито едно от положенията си.

С пропуски се отличиха Лаутаро Мартинес на няколко пъти, Николо Барела, Ромелу Лукаку и Ашраф Хакими.