Ливърпул е шампион! Челси сломи Сити и прати титлата на "Анфийлд"

Ливърпул е шампион! Челси сломи Сити и прати титлата на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Ливърпул е шампион на Англия за 19-и път.

"Червените" вече са недостижими на върха, след като вторият Манчестър Сити загуби с 1:2 гостуването на Челси на "Стамфорд Бридж".

Така Юрген Клоп и играчите му вече могат да празнуват дългоочакваната титла, която тимът не беше печелил от 30 години насам.

Челси и Сити изиграха качествен двубой, в който "сините" заслужиха успеха, стабилизирал ги в топ 4 на класирането.

През първата част гостите владееха повече топката, но Челси беше много опасен на контраатака и заслужено се оттегли с преднина от един гол.

До него обаче се стигна след много груба грешка в защитата на Сити. Бенжамен Менди не се разбра с Гюндоган и му подаде лошо, Кристиан Пулишич открадна топката и след бърз пробив стреля покрай Едерсон за 1:0.

Сити не успяваше да създава достатъчно чисти положения от игра, но в 55-ата минута Кевин Де Бройне стреля перфектно от пряк свободен удар и изравни за 1:1.

Само две минути по-късно Сити направи фантастична контраатака и Рахийм Стърлинг преодоля Кепа, но стреля в гредата.

В 71-ата минута Челси беше ужасно близо до втори гол, след като Пулишич премина през Едерсон и стреля към опразнената врата, но Кайл Уокър успя да спре топката на голлинията.

В 75-ата минута се стигна до нова критична ситуация пред вратата на Сити и Фернандиньо изби с ръка пред голлинията.

ВАР се намеси, за да подскаже на рефера правилното решение - червен картон за бразилеца и дузпа за Челси.

Уилиан беше точен от бялата точка и донесе победата на "сините".

В класирането Сити вече изостава с 23 т. от Ливърпул 7 кръга преди края.

Челси е четвърти с 54 т., една по-малко от третия Лестър и шест повече от петия Манчестър Юнайтед.