Ливърпул пак рухна на "Анфийлд", Тухел надхитри Клоп

Ливърпул пак рухна на "Анфийлд", Тухел надхитри Клоп Снимка: Getty Images

Ливърпул за пореден път този сезон се срина на своя "Анфийлд", като този път отстъпи на Челси с 0:1 в дербито за топ 4 на Висшата лига.

Мейсън Маунт отбеляза единствения гол за играчите на Томас Тухел, който спечели тактическия дуел със сънародника си Юрген Клоп и задържа Челси в зона "Шампионска лига".

Ливърпул пък изпадна до седмото място.

Поражението е и исторически антирекорд за "мърсисайдци", защото за пръв път им се случва да загубят пет поредни официални срещи на своя стадион.

Макар че домакините опитаха да започнат активно, тактиката на Челси даваше резултат и опасностите бяха пред вратата на Алисон.

Тимо Вернер пропусна на два пъти, а в 24-тата минута изпревари вратаря след един пас зад защитата и вкара във вратата.

ВАР обаче се намеси и отсъди една от онези абсурдно тънки засади, които биват обсъждани дълго след мачовете.

Все пак Челси заслужено откри резултата в 42-рата минута след още една контраатака, при която Мейсън Маунт направи самостоятелен пробив през оголената зона на Александър-Арнолд, подмина Фабиньо и стреля в далечния ъгъл по диагонала за 1:0.

През втората част отново нищо в атаката на Ливърпул не се получаваше, а "сините" умело затвориха мача и без големи проблеми удържаха победата.

Три минути след подновяването на играта Ливърпул поиска дузпа за игра с ръка на Канте, но домакините така и не създадоха сериозно положение пред Менди.

Челси пък пропусна да увеличи преднината си на няколко пъти през втората част, като първо Алисон спаси удар на Чилуел, а после Анди Робъртсън изчисти пред голлинията при добавката.

В 77-ата минута дойде поредният опит на Тимо Вернер да вкара, но Алисон отново беше на мястото си.

След победата Челси е на четвърта позиция в таблицата с 47 т., докато Ливърпул е с 43 и изпадането на шампионите от четворката в края на сезона изглежда все по-възможен сценарий.