Ливърпул показа защо е шампион и получи титлата след шоу с 8 гола

Ливърпул показа защо е шампион и получи титлата след шоу с 8 гола Снимка: Getty Images

Ливърпул показа мощта си и победи с 5:3 Челси на "Анфийлд".

Мачът от предпоследния кръг на Висшата лига ще се запомни и като този, след който "червените" официално получиха шампионския трофей. Ще се запомни и като голямо шоу, в което двата тима си вкараха осем гола и създадоха още множество голови положения.

Ливърпул събра 96 т. кръг преди края, но резултатът е без значение за тима.

Далеч по-важен беше двубоят за Челси, който остава четвърти с 63 т. и ще трябва да вземе поне точка срещу Уулвърхемптън в последния кръг, за да е сигурен за мястото си в топ 4 и класирането в Шампионската лига.

През първата част домакините бързо дръпнаха с 3:0. Първо Наби Кейта откри с удар отдалеч, после Александър-Арнолд удвои от пряк свободен удар.

Джорджиньо Вайналдум покачи на 3:0, но в добавеното време на първата част Оливие Жиру върна Челси в мача.

След почивката Роберто Фирмино вкара с глава за 4:1, после обаче дойдоха минутите на гостите.

Кристиан Пулишич асистира на Тами Ейбрахам, който направи 2:4. В 73-ата минута Хъдсън-Одой центрира и самият Пулишич намали на 3:4.

Челси обаче не стигна до необходимата точка. В 84-ата минута Ливърпул организира контраатака и Алекс Окслейд-Чембърлейн оформи крайния резултат.