Ливърпул продължава за ФА Къп след шоу с четири гола и спестен червен картон за вратаря Келъхър (видео)

След пет месеца извън терените заради контузия Харви Елиът се завърна с дебютно попадение за Ливърпул Снимка: Getty Images

Ливърпул се класира за петия кръг на ФА Къп след пбоеда с 3:1 над втородивизионния Кардиф на своя "Анфийлд", като и четирите попадения паднаха през втората част.

Диого Жота откри резултата в 53-тата минута, засичайки с глава центриране на Трент Александър-Арнолд от фаул.

Четвърт час по-късно новото попълнение Луис Диас, който малко по-рано се бе появил като резерва, показа от магията си, отнемайки топката в близост до вратата, завъртя се по аут линията, след което върна кълбото към дузпата, откъдето Такуми Минамино стреля точно за 2:0.

Друга резерва - Харви Елиът, който се завърна на терена, след като дълго лекува контузия, направи 3:0 в 76-ата с мощен удар от около десетина метра, а четири по-късно Рубин Колуил отбеляза почетното попадение за Кардиф, оформяйки крайното 3:1.

Уелският тим имаше известни претенции към съдията. Кардиф искаше дузпа през първата част за нарушение на Конате срещу Джеймс Колинс, а в началото на втората част реферът Анди Мадли пожали вратаря на домакините.

Кийвин Келъхър излезе неразчетено извън наказателното си поле, където фаулира съперник, който се откъсваше сам на гола мрежа, но дори след консултация с ВАР получи само жълт картон.