Ливърпул продължи да затъва, Евертън взе историческа победа на "Анфийлд"

Ливърпул продължи да затъва, Евертън взе историческа победа на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Евертън записа историческа победа над градския съперник Ливърпул с 2:0 и по този начин спечели на "Анфийлд" за първи път от 1999 година насам.

"Червените" контролираха владеенето на топката в целия двубой, но много трудно стигаха до опасности пред Джордан Пикфорд заради перфектната организация в отбрана на Евертън. В ситуациите, в които успяваха да застрашат вратата му, стражът на гостите се справяше блестящо.

"Карамелите" поведоха още в третата минута чрез Ричарлисон. Хамес Родригес изведе по перфектен начин бразилеца, който със смъртоносен удар по диагонала матира сънародника си Алисон.

Джордан Хендерсън имаше шанс да изравни малко по-късно с хубав удар от въздуха, но Пикфорд направи първото си блестящо спасяване. Впоследствие капитанът на Ливърпул се превърна в поредния футболист с травма и трябваше да напусне терена принудително.

Евертън също имаше шанс за нов гол до почивката, но удар с глава на Шеймъс Колман отблизо предизвика брилянтен рефлекс от ръцете на Алисон.

В 69-ата минута Мохамед Салах имаше шанс да обърне нещата в полза на Ливърпул. Египтянинът бе изведен сам срещу Пикфорд, но вратарят на Евертън много бързо скъси дистанцията и блокира опита му.

Крайното 2:0 оформи Гилфи Сигурдстон от дузпа в 83-тата минута, с което напълно уби интригата в двубоя.

Това е четвърта поредна загуба за Ливърпул, който все още няма гол на "Анфийлд" във Висшата лига през 2021 година. С победата пък Евертън изравни градския си съперник по точки - по 40, като двата тима заемат шестото и седмото място в класирането.