Ливърпул профука два гола аванс на "Стамфорд Бридж", Сити е победителят от дербито Снимка: Getty Images

Челси и Ливърпул завършиха 2:2 на "Стамфорд Бридж" в дербито от 22-рия кръг на Премиър лийг.

Съперниците изиграха спиращо дъха първо полувреме, в което паднаха и четирите гола, а Ливърпул поведе с два и после допусна изравняване.

Така големият победител от мача изглежда Манчестър Сити, който остава със солидна преднина от 10 т. на върха в класирането.

Томас Тухел и Юрген Клоп трябваше да се справят без основни фигури днес, но извадиха силни състави и играчите влязоха в мача с голям хъс.

Самият Клоп не беше на скамейката заради положителен тест за коронавирус, отсъстваха също титулярният вратар Алисон, Роберто Фирмино и Жоел Матип.

Тухел пък остави извън групата Ромелу Лукаку заради предизвикания от белгиеца скандал с излязлото през седмицата интервю.

В 9-ата минута Садио Мане се възползва от лошо изчистване на Чалоба и откри резултата.

В 26-ата Мохамед Салах удвои с удар от малък ъгъл и домакините бяха сериозно разклатени.

Към края на полувремето обаче Челси нанесе голям удар.

Първо Матео Ковачич намали на 1:2 в 42-рата минута със страхотен удар от воле от границата на пеналта.

В добавеното време на първата част Канте изведе Кристиан Пулишич, който изравни.

Втората част беше по-предпазлива и с малко положения. Ливърпул изглеждаше по-активният тим, но Менди спаси много опасен удар на Салах отдалеч.

В класирането Челси остава на точка над Ливърпул, но и с мач повече от днешния си противник.

Сити води убедително с 53 т. пред Челси с 43 и "мърсисайдци" с 42.