Ливърпул разби "децата" на Астън Вила

Ливърпул разби "децата" на Астън Вила Снимка: Getty Images

Ливърпул записа тежка загуба от Астън Вила с 2:7 за първенството по-рано през сезона, но отмъсти на бирмингамци след успех с 4:1 на "Вила парк" за ФА къп в мач от третия кръг на турнира.

Трябва да се отбележи обаче, че домакините бяха раздирани от проблеми, след като куп футболисти от първия отбор дадоха положителни тестове за COVID-19 и провеждането на двубоя не бе сигурно до последно, но в крайна сметка бе взето решение той да се играе. Съставът на Вила бе от играчи от дубъла и юноши.

Въпреки че успехът трудно можеше да се подложи на съмнение, Юрген Клоп заложи на немалко титуляри в стартовия си състав. А той изглеждаше така: Келъхър - Н. Уилиамс, Р. Уилямс, Фабиньо, Милнър - Хендерсън, Вайналдум, К. Джоунс - Мане, Минамино, Салах. В процеса на мача влязоха още Тиаго и Фирмино.

Още 4-тата минута Садио Мане даде аванс на гостите в резултата. В 41-вата минута 17-годишният Луи Бари изравни за бирмингамци. В 60-ата Жоржиньо Вайналдум бе точен за 1:2. В 63-тата Мане направи резултата 1:3 с втория си гол в двубоя, а в 65-ата се разписа и Мохамед Салах за крайното 1:4.

На мърсисайдци им предстои дълга пауза, за да се подготвят добре за най-големия мач - дерби с Манчестър Юнайтед в Премиършип на "Анфийлд" на 17 януари.