Ливърпул разби Севиля в предпоследната си контрола

Ливърпул разгроми Севиля с 4:1 на "Анфийлд" в предпоследната си лятна контрола.

Два гола за успеха на мърсисайдци отбеляза Луис Диас, а по веднъж се разписаха Диого Жота и Трей Ньони.

Англичаните решиха мача още до почивката, повеждайки с 3:0, а през втората част двата съперника си размениха по още едно попадение.

Следващата събота Ливърпул стартира новия сезон във Висшата лига с гостуване на новака Ипсуич.

Ливърпул ще изиграе още една контрола днес. По-късно през деня тимът ще се изправи срещу Лас Палмас отново на "Анфийлд", но този двубой няма да е пред публика.

Слот не включи някои от основните си играчи в състава за мача със Севиля и се очаква те да вземат участие във втората среща. Сред тях са Ибрахима Конате, Андрю Робъртсън, Къртис Джоунс, Харви Елиът, Коди Гакпо и Дарвин Нунес.