Ливърпул разплака Тотнъм и Моуриньо в последната минута

Ливърпул победи Тотнъм по инфарктен начин с 2:1 в дербито на върха в английската Висша лига. Така шампините оглавиха еднолично върха с три точки пред "шпорите".

И двата тима имаха достатъчно положения да вземат победата, но като че ли Ливърпул заслужено се поздрави с нея с попадение на Роберто Фирмино в последната минута на редовното време.

Шампионите очаквано бяха по-активният отбор в началото. В 11-ата минута Ливърпул имаше първата чиста голова възможност, но Юго Лорис се намеси много добре и спаси удар с глава на Фирмино.

Няколко минути след това Тотнъм се размина с опасна ситуация, след като топката срещна ръката на Дайър, който се бореше в наказателното поле със Салах. Положението обаче бе подминато както от главния съдия, така и от ВАР.

В 26-ата минута логичното се случи и Мохамед Салах даде аванс на домакините. Къртис Джоунс проби много добре в наказателното поле, след което успя да пусне топката към Салах, чийто удар рикошира в краката на Дайър и Алдервейрелд и влезе неспасяемо в ъгъла за 1:0.

При първата опасна контра, която успя да направи, Тотнъм изравни резултата. Ло Селсо изведе много добре Сон, който излезе сам срещу Алисон и стреля в близкия ъгъл за 1:1 в 33-тата минута.

През втората част двата тима си размениха опасни положения, а Ливърпул дочака своя миг в последната минута на редовното време. Роберто Фирмино бе изпуснат и засече с глава центриране от корнер на Робъртсън, при което направилият иначе силен мач Лорис не успя да помръдне.

През уикенда Ливърпул гостува на Кристъл Палас, а Тотнъм приема Лестър.