Ливърпул се пребори за геройска победа с 10 души!

Ливърпул се пребори за геройска победа с 10 души! Снимка: Getty Images

Героичен Ливърпул обърна Нюкасъл и победи с 2:1 с два късни гола на златната резерва Дарвин Нунес.

Още от 28-ата минута гостите играеха с човек по-малко на "Сейнт Джеймсис Парк", след като загубиха капитана си Върджил ван Дайк, а и вече изоставаха в резултата.

Нунес обаче наказа жестоко грешките на домакините през втората част, а победният гол падна в третата минута на добавеното време.

Мачът внезапно се превърна в кошмар за Ливърпул за три минути в средата на първото полувреме.

Първо Трент Александър-Арнолд направи голяма грешка и една топка мина под крака му, а вследствие на това Антъни Гордън остана сам срещу Алисон.

Бившият играч на Евертън нямаше проблем да стреля между краката на вратаря за 1:0.

Малко по-късно Върджил ван Дайк получи директен червен картон за нарушение срещу Александър Исак като последен в отбрана.

Нюкасъл тръгна да решава всичко в мача, но Алисон някак успя да извади страхотен удар на Алмирон с помощта и на гредата.

Дълго време през втората част Ливърпул предимно се защитаваше и се стараеше да се задържи в мача.

Атаките на домакините бяха успешно парирани и тимът на Клоп успя да дочака своя момент.

Нунес се появи в игра в 77-ата минута и 4 по-късно се отскубна отдясно, отправи страхотен удар с десния крак в далечния ъгъл и изравни резултата.

"Свраките" видимо бяха разколебани и Ливърпул даже тръгна да печели мача.

В 93-тата минута нова грешка на Нюкасъл в средата доведе до извеждащ пас на Салах, Нунес пак се измъкна отдясно и простреля Поуп за втори път.

Така уругваецът съживи кариерата си в тима, а Ливърпул взе 7 точки от първите си три мача.

Нюкасъл остава с 3 т. след победа и две загуби.