Ливърпул се съвзе срещу последния

Ливърпул се съвзе срещу последния Снимка: Getty Images

След четирите си поредни загуби във Висшата лига Ливърпул се завърна на победния път с успех с 2:0 като гост на последния в класирането Шефилд Юнайтед.

Вратарят на домакините Аарън Рамсдейл направи чудеса от храброст през първото полувреме и поне за 45 минути запази вратата си суха, спасявайки няколко удара към нея.

През второто полувреме обаче дори той не бе способен да я опази. Мърсисайдци поведоха три минути след подновяването на играта след точно изпълнение на Къртис Джоунс, за когото това бе първо попадение във Висшата лига през сезона.

Крайното 2:0 бе оформено в 64-тата минута. След хубава многоходова атака се стигна до удар на Роберто Фирмино, който рикошира в крака на Кийн Брайън, подлъга Рамсдейл, мина над ръката му и влетя в мрежата.

В заключителните минути Мохамед Салах можеше да направи резултата класически, но пропусна да засече точно топката, останал сам на гола мрежа.

Загубата бе 21-ва в 26 изиграни мача за Шефилд, който продължава да е на дъното с едва 11 спечелени точки. Въпреки успеха Ливърпул остава на шестата позиция с 43 точки и се доближи само на две от Топ 4.