Ливърпул си върна на Арсенал, дебютант се разписа на "Анфийлд"

Ливърпул си върна на Арсенал, дебютант се разписа на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Ливърпул взе трета победа от три мача през новия сезон в шампионата и взе с 3:1 дербито срещу Арсенал на "Анфийлд".

Шампионите напълно заслужено събраха пълен актив от 9 т., след като доминираха напълно в срещата и рядко позволяваха на "артилеристите" да атакуват.

Воденият от Микел Артета Арсенал беше постигнал успех в миналите си две срещи с Ливърпул (победа за първенството с 2:1 и после във финала за Къмюнити шийлд с дузпи), но този път нямаше шанс, макар че откри резултата.

"Мърсисайдци" доминираха от първите минути. Арсенал рядко стигаше до топката, но успя да поведе в 25-ата минута при първата си ситуация.

След контраатака и центриране отляво, Анди Робъртсън направи груба грешка и вместо да изчисти топката, я сервира на Александър Лаказет - който не нанесе чист удар по топката, но я отклони достатъчно, за да се разпише за 1:0.

Само три минути по-късно Ливърпул изравни. Мохамед Салах стреля силно, Лено изби, но Садио Мане на празна врата нямаше как да сбърка - 1:1.

В 34-ата минута Робъртсън се реваншира и се възползва от центриране на Александър-Арнолд от отсрещния фланг, за да направи обрата пълен за 2:1.

След почивката Лаказет изпусна стопроцентово положение и не успя да изравни резултата очи в очи с Алисон.

После се стигна до няколко пропуска за домакините, преди да дойде голът на успокоението в 87-ата минута.

Диого Жота, който беше влязъл малко по-рано в игра и правеше дебюта си във Висшата лига за Ливърпул, спря една топка на границата на пеналта и с много точен удар в ъгъла покачи на 3:1.

В ситуацията останаха съмнения за игра с ръка на нападателя, но попадението беше признато и така Жота откри головата си сметка за новия си клуб.

В класирането Ливърпул е сред тимовете с пълни 9 т. заедно с Лестър и Евертън.

Арсенал записа първа загуба и остава с 6 т.