Ливърпул смълча "Олд Трафорд", пропусна отново да разгроми Юнайтед

Ливърпул смълча "Олд Трафорд", пропусна отново да разгроми Юнайтед Снимка: Getty Images

Арне Слот превзе "Олд Трафорд" в първото си дерби срещу Манчестър Юнайтед. Ливърпул пропусна да разгроми "червените дяволи" и си тръгна с победа със "само" 3:0.

Тимът на Ерик тен Хаг изглеждаше катастрофално, особено през първото полувреме, когато груби грешки на всеки четири-пет минути водеха до опасност пред вратата на Онана.

Мърсисайдци поведоха с 2:0 преди почивката след два гола на Луис Диас, дошли след две сбъркани топки от Каземиро в средата на терена и две асистенции на Мохамед Салах.

Още в седмата минута Трент Александър-Арнолд прати топката в мрежата, но голът му отменен заради засада на Салах секунда по-рано.

В 35-ата Ливърпул все пак поведе. Гравенберх открадна топката след сбъркан пас от Каземиро, напредна и намери Салах отдясно. Последва центриране на египтянина, което бе посрещнато от Луис Диас с глава, който завърши, оставен тотално непокрит.

Както и при загубата от Брайтън в предишния кръг се видяха огромни проблеми при построяването на защитата на Юнайтед при центрирания на задна греда.

Домакините отговориха с опасен удар на Мазрауи, но Алисон свърши работата си без особени притеснения.

Снимка: Getty Images

В 42-рата Диас направи резултата 2:0. Самият той отне топката от Каземиро, тя отново стигна до Салах отдясно, този път той намери Диас по земя, който с едно докосване стреля точно в долния ляв ъгъл на Онана.

През втората част картината не бе много по-различна с изключение, че не Каземиро бъркаше, тъй като бе заменен на почивката от 20-годишния Тоби Колиър.

В атака Зиркзее направи, каквото можа, но нито един от точните му удари не затрудни наистина Алисон.

Крайното 3:0 оформи Салах в 56-ата минута. Този път грешникът в средата на терена бе Коби Мейну. Макалистър отне топката, Собослай отново намери непокрития отдясно Салах, който този път завърши сам, за да направи резултата класически.

В последната минута от редовното време Ливърпул имаше претенции и за дузпа за нарушение на Мазрауи срещу Гравенберх, но реефрът Антъни Тейлър се смили над Юнайтед и не показа бялата точка.